Odhaľte tajomstvo “Zdravého chrbta”

zdravy chrbát zora

Koncom mája privíta náš hotel známu slovenskú fitnessku Zoru Czoborovú, ktorá si pripravila pre všetkých ktorých trápi chrbát, užitočné cviky i dobré rady ako zatočiť s bolesťou. O tom, kto je rizikovou skupinou a na čo všetko sa treba zamerať prezradí sama Zora. 🙂

 

Ľudia Vás poznajú skôr ako fitnessku, ako ste sa teda dostali k takémuto typu cvikov, ktoré predovšetkým pomáhajú zdravej chrbtici?

Značnú časť mojich klientov tvoria ľudia trpiaci problémami s platničkami v oblasti krčnej a krížovej časti následkami veľkého pracovného vyťaženia v kanceláriách alebo našej najrozšírenejšej civilizačnej choroby, preto som sa zamerala priamo na tieto cviky.

 

Bolesťami chrbta dnes trpí aj množstvo mladých ľudí, s akými príčinami sa stretávate najčastejšie?

Pravdou je, že kedysi boli mojimi klientami ľudia po päťdesiatke, dnes sú to mladí ľudia po dvadsiatke, čo je spôsobené tým, že od skorého veku sedia v neprirodzenej polohe pre chrbticu – za počítačmi, s telefónmi, tabletmi a pod.

 

Víkend Zdravý chrbát spája v sebe prvky rôznych cvičení, pre koho je určený?

Je určený všetkým, ktorí máte sedavý typ zamestnania, nemáte čas cvičiť, trpíte častými až chronickými bolesťami chrbta či vás „ľudovo povedané“ trápi vyskočená platnička a chcete vedieť čo robiť, ak k takémuto problému dôjde alebo čo robiť, aby ste sa takýmto problémom úplne vyhli.

 

V čom je tajomstvo úspechu a na čo všetko sa môžu klienti počas Zdravého chrbta tešiť?

Podstatné je aby ľudia pochopili čo sú hlavné príčiny a ako im môžu predchádzať. Ďalej ich naučím ako si uvoľňovať krčnú a krížovú časť chrbtice i ako posilňovať svaly v oblasti krčnej a krížovej časti chrbtice. Spoločne sa naučíme aj zostavy cvičení, ktoré napomôžu spevniť svalstvo v týchto problematických častiach chrbta.

 

Nedajte šancu bolesti a rezervujte si “Zdravý chrbát” už dnes!