Tatry očami Tatrancov

Vypočujte si jedinečné príbehy a zaujímavosti tých ľudí, bez ktorých by bol život na vysokopoložených miestach Tatier ťažko odmysliteľný.

Všetci ich obdivujú. Často kráčajú z nohy na nohu a omnoho pomalšie ako všetci ostatní turisti. Na chrbtoch však nosia stokilové váhy. Preto, aby sa turisti mohli tešiť z najlepšieho piva na svete. Takí sú naši tatranskí nosiči, už takmer jediní. Veď vysokohorské chaty po celom svete už dlho zásobujú helikoptéry.

„Všetci, ktorí sme sa nosením na tatranské chaty nejaký čas živili, bojujeme s podobnými príznakmi ako ľudia postihnutí závislosťou – po určitom čase strávenom ´v civilizácii´ nám nosenie chýba. A všetkých nás spája láska k tej ´svojej´ doline,“ tvrdí jeden z tatranských nosičov Štefan Bačkor.

Nosiči, horskí vodcovia, pamätníci a ďalšie tatranské osobnosti. Na pútavé prednášky plné zážitkov a spomienok Tatry očami Tatrancov vás pozývame v priebehu letných mesiacov v Grandhoteli Praha****.

Kedy? počas letných mesiacov
Kde? Grandhotel Praha**** Tatranská Lomnica
Cena: VSTUP ZADARMO
 
Letné prednášky Tatry očami Tatrancov (priebežne aktualizované):
14.7.2017 (piatok, 17:00) Štefan Bačkor – tatranský nosič
20.7.2017 (štvrtok, 21:00) Štefan Bačkor – tatranský nosič
 

Na prednáškach privítame aj hostí, ktorí nie sú ubytovaní v Grandhoteli Praha****. Viac informácií na +421 52 44 67 941. Zmena programu vyhradená.
Tatry očami Tatrancov